Dekorativní pryskyřičné podlahy

Dekorativní pryskyřičné podlahy

Dekorativní průmyslové lité podlahy jsou zvláštním typem podlah. Postupným vývojem a požadavkem investorů na kombinaci výhod pryskyřičných podlah a estetiku realizovaných podlah došlo k vzniku několika systémů. Výhodou těchto systémů je udržení si výhod jako vysoká mechanická, chemická odolnost, bezesparovost systému, ... doplněnou o přidanou hodnotu v podobě estetického vzhledu. Dekorativní podlahy jsou určeny převážně do prostor s vyššími nároky na estetičnost (kavárny, butiky, prodejní a nákupní centra, kancelářské prostory, chodby v průmyslových objektech), než tomu bývá u typických průmyslových podlahových systémů. Danou technologií zpracování lze dosáhnout velmi pěkně barevné, pestré a praktické finální povrchové úpravy.
Dekorativní podlahy lze aplikovat na nejrůznější stávající podklady – nové, strojně hlazené betonové podlahy, vyzrálé betony, zvětralé a jinak poškozené betonové plochy, staré nátěry, keramickou a teracovou dlažbu. Využívají se rovněž při renovaci starých schodišťových stupňů, na asfaltobetony a další.

Pro každý z daných typů provozů a vzhledem k požadovaným fyzikálním, chemickým a estetickým vlastnostem se volí různé skladby dekorativních podlahových systémů – lité stěrky s dekorativními chipsy (lze opatřit světélkujícími nebo stříbrnými flitry), lité stěrky se vsypem barevných písků (různých zrnitostních frakcí).

Povrchovou úpravu z hlediska bezpečnostních požadavků lze volit protiskluznou (záleží na použité frakci písku, podle požadavku na smykové tření) až po úplně hladký povrch, který může být lesklý, polomatný či matný.amp build s.r.o.

sídlo:
Královopolská 3203/56
616 00 Brno
Czech Republic

provozovna:
Palackého 834
769 01 Holešov

Czech Republic

Design a kód © 2019 wedipa.com, všechna práva vyhrazena ampbuild.cz