Epoxidové podlahy, epoxidové nátěry a stěrky

Epoxidové podlahy

Tenkovrstvé a silnovrstvé epoxidové nátěry, epoxidové stěrky

Vhodné pro lehké až středně těžké zatížení

Zabýváme se realizací litých a stěrkových epoxidových podlah, které vytváří bezesparý povrch. Aplikovaný materiál je v konečné fázi vodotěsný, hygienicky nezávadný, oděruvzdorný a je odolný vůči chemickým vlivům, solím, olejům a kyselinám. Výsledná podlaha je nenáročná na údržbu. Epoxidová stěrka může být upravena do vysokého lesku (hladká) nebo jako protiskluzná. Je vhodná pro realizaci nových podlah, ale také pro rekonstrukci starších průmyslových podlah. Materiál je zcela nezávadný a odpovídá hygienickým a požárním bezpečnostním normám. K dispozici je neomezené množství barevných kombinací dle vzorníku RAL. Hlavní výhodou těchto materiálů je dlouhá doba zpracovatelnosti epoxidových pryskyřic, výborná přilnavost k podkladu a vysoký stupeň plnění křemičitými písky. Nevýhodou je dlouhá doba vytvrzování jednotlivých vrstev (jedna vrstva = jeden den) a dlouhá doba vyzrávání (plné zatížení podlahy po 7 dnech).

Vhodné pro lehké až středně těžké zatížení

Realizace podlah při teplotách 5°C - 40°C

UV odloný povrch

Možnost tónování dle vzorníku RAL

Pochozí po 12hod, lehké zatížení po 3 dnech, plné zatížení po 7 dnech

Velmi dobře odolává chemickému zatížení

Bezesparý a voděodolný povrch

Možnost aplikace na stávající podklad
Varianty epoxidových podlah

Bezprašné epoxidové tenkovrstvé nátěry

Tloušťka vrstvy 0,3–0,4 mm, bezprašná povrchová úprava stávajících podlahových konstrukcí, lze provádět v mnoha barevných variantách. Jsou vhodné pro provozy s lehkým zatížením, např. pro průmyslové podlahy kotelen, technických místností apod.

Silnovrstvé epoxidové nátěry

Tyto nátěry mají tloušťku 0,7–1,2 mm (až 2 mm – záleží na frakci plniva v podobě křemičitého písku). U základní kompozice se jedná o základní šedou barvu, lze ji však různě tónovat zvoleným pigmentem. Největší uplatnění nácházejí jako finální povrch u strojně hlazených betonových podlah v podzemních garážích, ve výrobních a skladovacích halách.

Lité stěrky epoxidové stěrky

Tloušťka vrstvy 2–3 mm. V závislosti na zvolené frakci křemičitého písku a způsobu užívání lze docílit hladké či polohladké povrchové úpravy výsledného povrchu. Finální povrch může být lesklý, pololesklý až matný, dle požadavků zákazníka. Jsou mechanicky a chemicky velmi odolné. Stěrky lzé tónovat dle široké škály odstínů podle vzorníku RAL. Hlavní využití epoxidových stěrek je ve výrobních a skladovacích prostorech, v expedičních halách, prodejních prostorech, kancelářích apod.

Přesypávané stěrkové systémy (polymerbetony)

Tloušťka vrstvy 3–7 mm, jedná se o rozšíření systému litých epoxidových stěrek za použití vyšší zrnitostní frakce křemičitého písku, který bývá v každé vrstvě přesypáván a dochází k navýšení konstrukční výšky podlahového systému a tím k jeho lepším mechanickým vlastnostem. Své hlavní uplatnění nacházejí v těžkých výrobních provozech, kde je kladen důraz na vysokou únosnost výsledné vrstvy.amp build s.r.o.

sídlo:
Královopolská 3203/56
616 00 Brno
Czech Republic

provozovna:
Palackého 834
769 01 Holešov

Czech Republic

Design a kód © 2019 wedipa.com, všechna práva vyhrazena ampbuild.cz